10 вересня, за повідомленням керівниці телеканалу “Прилуки” Ірина Павлютіної, до телеканалу увірвалася група невідомих осіб. Зі слів Ірини Павлютіної, невідомі проводили зйомку, погрожували журналістам та чинили психологічний тиск. Даними діями було повністю паралізувано робочий процес.
Про це на своїй сторінці у Facebook написала представниця Національної ради у Чернігівській області Ірина Сенченко. Вона також уточнила, що керівництвом телеканалу було викликано Національну поліцію України.
“На сьогоднішній день після пережитого стресу одна журналістка потрапила в лікарню. Наразі ведеться слідство. Телеканал “Прилуки” є ліцензіатом Національної ради, будь-яке проникнення на територію компанії та втручання в діяльність є незаконним та забороненим”, – зазначила Ірина Сенченко.
Зазначимо: умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, переслідування за виконання професійних обовязків, втручання в діяльність ТРО є НЕПРИПУСТИМИМ і тягне за собою відповідальність згідно із законами України!
Відповідно до ст. 171 Кримінального кодексу України встановлює відповідальність за умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, переслідування за виконання професійних обовязків. Разом з тим, відповідальність за скоєння злочину проти журналіста у зв’ язку з виконанням ним професійним обов’ язків або перешкоджання його службовій діяльності прирівнюється до відповідальності за скоєння таких саме дій проти працівників правоохоронного органу.
“Національна рада триматиме даний випадок на контролі. Закликаю всіх дотримуватися вимог чинного законодавства України!”, – підсумувала Ірина Сенченко.
Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України дуже стурбоване повідомленням з Прилук про напад групи осіб на телеканал «Прилуки» і наголошує: якими б не були причини конфлікту, ніхто не може вдаватися до тиску на журналістів, а тим більше до подібних силових методів. Це не тільки позиція журналістської спільноти, але й норми чинного законодавства. Будь-які суперечності мають вирішуватися виключно у правовому полі.
Особливо це актуально зараз, коли розпочався виборчий процес і деякі політики використовуватимуть методи психологічного та навіть фізичного тиску на журналістів, щоб приховувати правду або таким чином домагатися вигідного їм висвітлення подій. Правління ЧОО НСЖУ наголошує, що наша організація оперативно реагуватиме на подібні випадки, надаватиме їм максимального публічного розголосу і захищатиме права спілчан та журналістів загалом.
Журналістці, на яку весь час здійснювався тиск, зрештою знадобилася медична допомога. На наступний день дівчину госпіталізували.
Павло Бароненко, завідувач неврологічним відділення Прилуцької ЦМЛ: «Хвора поступила 11 вересня. Діагноз при поступленні – гіпертонічна криза, виражене у стані невротичного синдрому. Хвора госпіталізована до неврологічного відділення, потребує подальшого стаціонарного лікування, подальшого обстеження. І буде вирішено подальше питання про подальше обстеження та лікування».
Ірина Павлютіна, директор телеканалу «Прилуки»: «Ми офіційно звернулися до правоохоронних органів з вимогами вжити усіх заходів для забезпечення нормальної роботи підприємства, недопущення подібних випадків у майбутньому та неупередженого розслідування того, що сталося. А також надали офіційне звернення до нашого засновника, яким є Прилуцька міська рада, та до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення».
За інформацією Чернігівської ОО НСЖУ, телекомпанії «Новий Чернігів» та «Свобода.ФМ»