Десятки журналістів були залякані та побиті представниками правоохоронних органів Білорусі. Багато затриманих. Інформація про долю деяких медійників досі відсутня. З огляду на це, Європейська Федерація Журналістів (ЄФЖ) повторює свій заклик до міжнародної спільноти з проханням втрутитися у ситуацію. Зокрема, Федерація закликає Європейський Союз, Раду Європи та ОБСЄ вжити невідкладних заходів для припинення насильства над журналістами та громадянами, які зібралися на мирні протести. Відповідна заява була розміщена на сайті ЄФЖ.
12 серпня 2020 року журналістські організації сусідніх країн – Литви, Польщі, Росії та України – засвідчують свою солідарність з Білоруською асоціацією журналістів (БАЖ), яка фіксує чисельні порушення свободи преси в країні. ЄФЖ закликає свої філії по всій Європі проявити солідарність з БАЖ та журналістами в Білорусі й закликати власні національні уряди вжити заходів.
Дайнюс Радзявічюс (LZS, Литва): «Сьогодні, як ніколи, людям в Білорусі важливо отримати точну та достовірну інформацію про те, що відбувається в країні. Незалежні журналісти не можуть виконувати свої обов’язки належним чином через дії білоруського уряду. Їм важко збирати та особливо важко поширювати інформацію. Блокування Інтернету та цькування журналістів є неприпустимими, і їх потрібно якнайшвидше припинити. Ми підтримуємо наших колег-журналістів у їх наполегливій роботі та виявляємо солідарність з усіма постраждалими колегами. Ми хочемо, щоб вони знали, що у складній ситуації вони завжди можуть очікувати допомоги тут, у Литві».
Кшиштоф Скавронський (SDP, Польща): «Польські журналісти тривалий час активно підтримували потік незалежної інформації в Білорусі. З 2007 року телеканал «Belsat TV» (білоруськомовний телеканал, сформований групою білоруських та польських журналістів) транслюється з Польщі. Висловлюємо свою солідарність усім білоруським журналістам телеканалу «Белсат» та інших ЗМІ. Ми засуджуємо дії білоруської влади щодо журналістів та протестуючих. Ми також вимагаємо негайного звільнення всіх затриманих журналістів, включаючи Вітольда Добровольського, члена SDP, переможця Grand Press Photo 2020, якого затримали у Мінську».
Кшиштоф Бобінський (Society of Journalists, Польща):“Білоруський народ бореться за захист своїх політичних і громадянських свобод та самої незалежності своєї нації. Незалежні журналісти перебувають на передовій у цій боротьбі. Вони заслуговують нашої солідарності. Свобода засобів масової інформації та свобода вираження поглядів є основоположним правом. Ми, журналісти, зобов’язані захищати це право, усюди де є загроза. Ми закликаємо людей доброї волі підтримати Білорусь у цей критичний момент!”
Андрій Жвірбліс (Профспілка журналістів та працівників ЗМІ, Росія): «Численні арешти наших колег та жорстокість, з якою вони були здійснені, показують, що це аж ніяк не випадковість або збіг, а очевидне навмисне полювання на журналістів і готовність їх залякати. Майже повне блокування Інтернету – це зворотний бік страху диктатора перед правдою та вільною інформацією».
Сергій Томіленко (Національна спілка журналістів України, Україна): «Виконання журналістами своїх обов’язків не є злочином. Масові затримання журналістів у Білорусі, побиття силами поліції, заборона на в’їзд до країни – це все брутальна політика, яка має бути негайно припинена владою. Національна спілка журналістів України висловлює солідарність із Білоруською асоціацією журналістів, яка у неймовірних умовах допомагає колегам на цій передовій».
Сергій Штурхецький (Незалежна медіа-профспілка України, Україна): «В ці дні ми повністю з нашими білоруськими колегами. Сьогодні доля демократії залежить не лише від білоруських журналістів, не лише в їхній країні, а й у всьому пострадянському просторі. Тому ми закликаємо всі сторони поважати права журналістів. Ми з вами!»
Європейська Федерація Журналістів закликає поширювати повідомлення про солідарність: Journalism is not a crime (Журналістика – це не злочин).