“Порушники спочатку принижували, а потім нанесли тілесні ушкодження фотокореспонденту “, – йдеться в повідомленні пресслужби поліції.
Нападниками виявилися львів’яни, 2001 та 2004 років народження, які були учасниками акції. У рамках розпочатого кримінального провадження за ч. 2 ст. 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України, слідчі за процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури повідомили фігурантам про підозру у скоєнні злочину.
Поліцейські звернулися до суду з клопотаннями про обрання їм запобіжних заходів. За скоєне фігурантам загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Також співробітники поліції встановлюють роль інших учасників у скоєному правопорушенні.
Окрім того, в поліції наголосили: вибачення за скоєння злочину не звільняє правопорушників від відповідальності.
“Розкаяння, матеріальна компенсація витрат на лікування журналіста може бути врахована судом під час винесення вироку. Також нагадуємо, що членство в будь-яких громадських формуваннях чи політичних організаціях не звільняє від відповідальності за скоєння правопорушення”, – зазначили в Нацполіції.
Зі слів нападників, вони не є членами “Нацкорпусу” та “Азову”.
За інформацією #Букв прийти до поліції нападників переконав лідер “Нацкорпусу” Андрій Білецький.
Нагадаємо, що дізнавшись про інцидент, #Букви зателефонували лідеру “Нацкорпусу” Андрію Білецькому з вимогою розібратися в ситуації. Політик прибув на місце інциденту, допоміг зі швидкою та поліціянтами, а також запевнив, що нападники не є членами його організації та пообіцяв, що винних знайдуть і покарають.
Зазначимо, що нападників розшукали представники “Нацкорпусу”. Хлопці прямували у потягу з Києва.
Пізніше нападники під пильним наглядом Білецького перепросили у Олександра. Хлопці заявили, що побили фотокора, тому що “отримали неправдиву інформацію”.
Водночас голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко прокоментував, що вибачення перед журналістом — це позитив, але це не звільняє від відповідальності.
“Національна поліція повинна встановити всі обставини злочину та роль кожного з нападників. Груба атака на журналіста повинна вагомо каратися, а не виправдовуватися”, — стверджує Томіленко.
Що сталося?
Після акції “Зупинимо капітуляцію”, яка відбулася під Офісом президента 14 серпня, на кореспондента видання #Букви Олександра Кужельного було скоєно напад. Нападники фільмували все, що відбувається, і згодом опублікували відеозапис нападу.
Олександра Кужельного наздогнала група осіб, які в агресивній формі вимагали видалення фотографій, які було зроблено кореспондентом під час заходу, та застосували проти нього силу.