Журналістка телеканалу ZIK Алла Жизневська постраждала 11 листопада біля Шостого апеляційного адміністративного суду Києва, де відбувався розгляд справи Філарета проти ПЦУ. Під приміщенням суду відбулися зіткнення – поліція застосувала проти активістів і священиків, які прийшли на засідання, сльозогінний газ.
Під судом зібралися віруючі УПЦ КП, щоб бути присутнім на судовому засіданні, що стосується ліквідації їх приходу.
– Хоча саме засідання було у відкритому режимі нас на нього правоохоронці не пустили – закрили двері, коли віруючі намагалися потрапити всередину будівлі, я, до речі, була в перших рядах, правоохоронці, на скільки я зрозуміла, це Нацгвардія, застосували до нас усіх газові балончики. Я отримала опік руки і опік правого ока. Зараз приїхали і карети швидкої допомоги і правоохоронці. За час, скільки ми тут знаходимося, а це близько години, ніхто з керівництва самого суду до нас не вийшов, – повідомила кореспондентка. – Я була в епіцентрі події, в самій бійці. Можу сказати, що було тяжко. Один зі священників дуже постраждав. У нього страшні опіки обох очей.
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголошує, що нині важливо з’ясувати всі обставини та насамперед зрозуміти, чи це не була цілеспрямована атака, що призначалася роти журналістки.
– Водночас нині постійно ведуться дискусії щодо ідентифікації журналістів, особливо під час роботи на мітингах. Але це вічні дискусії, адже маємо безліч прикладів, що скільки б не було в журналіста бейждиків, ідентифікаторів тощо в критичний момент це його не рятує від застосування сили. Тому ми хочемо, щоб журналістів поважали і мітингарі, і будь-хто інший. Адже журналісти не сторона конфлікту – їх кличе професійний обов’язок. Зокрема, і завдяки тому, що ваші журналісти були в епіцентрі подій, глядачі отримають об’єктивну інформацію і зможуть самі визначитися, що і як є, – відзначає голова НСЖУ. – Ми висловлюємо співчуття колезі та готові консультувати в юридичному плані, а також включимо цю ситуацію у власний моніторинг – «Індекс фізичної безпеки журналістів України». На жаль, за 10 місяців у ньому зафіксовано 60 інцидентів фізичної агресії. Це неприпустимо високий показник. По кожному з цих інцидентів ми працюємо з колегами, що б допомогти, зробити відповідні висновки та домогтися від правоохоронної системи належних розслідувань і покарань.