4 грудня у приміщенні Київської організації Національної спілки журналістів України відбулася зустріч заступника голови – відповідального секретаря Алли Малієнко, члена правління НСЖУ Анатолія Яковця із начальником сектору захисту інтересів суспільства і держави Головного управління Національної поліції у Київській області Олександром Войтенком.
Під час зустрічі підполковник Войтенко ознайомив присутніх із роботою новоствореного відділу, однією із функцій якого є захист прав та протидія злочинам, пов’язаними із перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів.
Зокрема, Олександр Войтенко наголосив на виконанні підрозділом статті 171, яку новостворений сектор взяв за основу в роботі: це- незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критика суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності.
В свою чергу, заступник керівника столичної журналістської організації Алла Малієнко, повідомила про факти торгівлі журналістськими посвідченнями. У соціальних мережах відкрито, без будь-яких приховувань, продають посвідчення: без будь-яких вимог. Не потрібен творчий доробок, професійний досвід, знання – плати гроші, і ти вже журналіст! Саме з цією категорією так званих «журналістів» часто виникають непорозуміння. На це б і мав звернути увагу новостворений департамент поліції.
В інформаційному просторі з’явилися нові форми комунікації – блогери. Здебільшого, це оперативні, мобільні інформатори, які ведуть стріми у прямому ефірі. Та правило для всіх, хто працює із словом, одне: неухильно дотримуватися журналістських стандартів та етики. Є режимні об’єкти, є обмеження, і в таких випадках комунікації мають вибудовуватися за певними правилами: журналіст має до посвідчення додати лист редакційного завдання, як виняток – моменти надзвичайних ситуацій і т.д.
Крім того, з метою захисту працівників засобів масової інформації при Департаменті захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України розпочала роботу спеціальна гаряча лінія для повідомлень про правопорушення стосовно журналістів, електронна адреса якої: [email protected]/
Присутні обговорили питання подальшої співпраці, обмінялися думками щодо спільної взаємодії в разі перешкоджання журналістській діяльності членів Київської організації НСЖУ.