Представників міського телеканалу «Кременчук» не допустили партійну конференцію осередку партії «ЄС» з обговорення кандидатів в депутати місцевих рад та кандидатів на голів ОТГ. Про це повідомляє Полтавська обласна організація Національної спілки журналістів України, яка засудила факт перешкоджання журналістській діяльності.
Інцидент трапився 22 вересня 2020 року. Знімальна група ТРК «Кременчук» прибула на міські збори партії «ЄС» для висвітлення партійних зборів з обговорення кандидатів в депутати місцевих рад та кандидатів на голів ОТГ.
На жаль, представники місцевого телеканалу не змогли потрапити на цей захід. Незважаючи на посвідчення журналістів, знімальну групу виштовхали із приміщення та повідомили, що це не конференція, а приватний захід. В той же час, на цьому «приватному заході» залишилася знімальна група телеканалу «Еспресо».
– Цей захід – це обговорюється день «моєї свадьби», – на камеру коментує чоловік, який виштовхував журналістів із зали.
В свою чергу, Полтавська обласна організація НСЖУ заявила: «Політики не повинні ділити журналістів на правильних та неправильних і перешкоджати діяльності ЗМІ. Ми нагадуємо представникам усіх політичних сил про рівність прав журналістів і необхідність дотримуватися чинного законодавства».
У середу, 23 вересня, журналістка Ірина Серегова звернулася із заявою до Національної поліції.
– Не треба хапати камеру. Не треба виганяти журналістів. Бо потім можна отримати ай-я-яй, – зазначила журналістка на своїй сторінці у Фейсбук.
Національна спілка журналістів України нагадує, що перешкоджання журналістській діяльності є злочином, який карається відповідно до положень Кримінального Кодексу України.
– Засуджуємо будь-які спроби обмеження свободи слова та фізичний вплив на журналістів, що підпадає під ознаки кримінального правопорушення. Виборча ейфорія не повинна затьмарювати розум і виключати елементарне дотримання Законів України. Сподіваємося, що ця конкретна ситуація буде врегульована, а подібні випадки не повторюватимуться ані під час виборчої кампанії, ані в майбутньому!, – йдеться у заяві НСЖУ.
В свою чергу, народний депутат Микола Княжицький, який перебував безпосередньо на місці інциденту зазначає: «Представники мафії без посвідчень рвалися на закриту зустріч АТОшників і місцевих журналістів, які планують балотуватися від ЄС або підтримують ЄС і де справді приватно обговорювалося відзначення річниці весілля героя АТО, який сильно постраждав на війні. Преси там не було. Зустріч була у приватному залі, бо у ресторанах більше чотирьох за столик садити заборонено». Також пан Княжицький додав: «На прохання учасників їх (прим. – посвідчення журналіста) показати люди з камерою стверджували, що їх документи журналістів у редакції, а з собою лише паспорти».