Днями виповнилося три роки з моменту вбивства журналіста в центрі Києва, проте злочин і досі не розкрито. У річницю загибелі Павла Шеремета Президент України Володимир Зеленський звернувся до силовиків із вимогою надати звіт щодо ходу розслідування злочину.
Опісля заслуханої інформації 23 липня Глава держави висловив сподівання, що справу вдасться розкрити. Натомість журналістську спільноту зміст публічної доповіді керівника Національної не упевнив, що причетних до вбивства Павла Шеремета буде притягнуто до відповідальності.
23 липня Глава Національної поліції Сергій Князєв під час звіту перед Президентом України Володимиром Зеленським повідомив, що за три роки «слідчими оперативної групи проведено великий обсяг роботи з метою встановлення обставин злочину, замовників, організаторів та виконавців, проте злочин залишається нерозкритим. Ми розуміємо, що суспільство чекає саме результатів та прізвища осіб, причетних до цього злочину, але на цей час назвати їх поки передчасно».
Після оголошення доповіді очільник Нацполіції Сергій Князєв запропонував закриту для оприлюднення інформацію повідомити голові держави без преси. Президент підписав необхідні документи. Голова держави і очільник Нацполіції покинули залу для обговорення таємних даних.
«Враховуючи, що зазначена інформація має обмежений доступ і знаходиться в активній фазі, готовий вам доповісти особисто, на це я сьогодні отримав дозвіл слідчого – постанову про надання дозволу на розголошення відомостей досудового розслідування у певному обсязі. … Якщо ви приймаєте мою доповідь, я готовий вам доповісти це в закритому форматі, але для цього треба підписати декілька формальних протоколів”, – сказав Сергій Князєв.
Після завершення звіту, наданого Князєвим, Президент України запевнив усіх присутніх, що результат розслідування буде:
«Хочу всіх запевнити, думаю, що у нас буде результат», – заявив Володимир Зеленський.
Крім того, під час звіту правоохоронних органів журналісти передали главі держави матеріали власного розслідування.За словами журналістки, там міститься інформація про замовників вбивства українського журналіста.
У Національній спілці журналістів України рішення Президента Володимира Зеленського організувати публічний звіт керівників правоохоронних органів щодо розслідування убивства журналіста Павла Шеремета називали потужним сигналом для суспільства та чиновників, адже захист журналістів є для країни пріоритетом.
– Проте зміст публічної доповіді керівника Національної поліції Сергія Князєва перед Президентом та ЗМІ все ж не упевнює, що злочин може бути розкритим. Пройшло три роки. Ми чуємо про розмаїття версій. Про все нові обставини і факти, які беруться з’ясовувати слідчі – наприклад, заснування Павлом Шереметом у Литві благодійного фонду «Солідарні медіа» для захисту свободи слова в Україні. Або про дружбу з Борисом Нємцовим та можливий «розподіл грошей»… Крім переконливої відеореконструкції безпосереднього стеження за Павлом Шереметом та закладання вибухівки, все ж у доповіді пішов наголос на розкриття тих резонансних злочинів, де прямого зв’язку зі справою Шеремета не виявлено. Підриви угорських пам`ятників, вибухи автомобілів українських офіцерів, російські підривники. Підрив судна «Мандарин» у Києві та виявлення організатора цього злочину у Бірмі…. Багато інформації, яка не переконує у суттєвому прогресі саме убивства журналіста, – відзначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Можливо більше даних керівник Національної поліції повідомив особисто Президенту без публічного розголошення таємниці слідства…Як би там не було, але практика публічних звітів про хід розслідувань атак на журналістів в Україні має бути регулярною.
Нагадаємо, Павла Шеремета було убито 20 липня 2016 року в Києві. Автомобіль, в якому він їхав, було підірвано. Слідчими розробляються чотири версії вбивства журналіста: професійна діяльність, особиста неприязнь, дестабілізація ситуації в країні, а також помилковий напад – автомобіль, в якому вибухнув Шеремет, належав редакторові видання «Українська правда» Олені Притулі.