За 10 місяців 2019 року в Україні було зафіксовано 60 випадків фізичної агресії щодо журналістів. Такі дані «Індексу фізичної безпеки журналістів України», що НСЖУ проводить спільно з партнерськими організаціями, були оприлюдненні під час дискусії “Міжнародна солідарність на захист українських журналістів”, що відбулася 5 листопада в прес-центрі Національної спілки журналістів України.
Захід состоялся напередодні парламентських слухання з питань фізичної безпеки Журналістів, что заплановані на 6 листопада.
Голова Национальной спілки Журналістів України Сергій Томіленко наголошує, что Парламентські слухання по вопросам фізичної безпеки Журналістів для всієї медіа-спільноті – історична Подія, Аджея за 10 останніх років це стане перший подібний Захід.
– Альо напередодні безпосередно парламентських слухання ми б Хотіли привернути Рамус до міжнародної солідарності, до позіцій міжнародніх журналістських ОРГАНІЗАЦІЙ по вопросам безопасности ДІЯЛЬНОСТІ українських Журналістів. Ми прівертаємо Рамус до того, что в Україні ніні на непріпустімо великому Високому Рівні фізична агресія относительно Журналістів, вона відбувається на фоні сістемної безкарності. І, відповідно, вона потребує самперед Реакції української влади и правоохоронців. Міжнародні наші партнери Надзвичайно стурбовані рівнем агресії та рівнем безкарності, Який фіксується в Україні, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Во время Дискусії Було опрілюднені дані «Індексу фізичної безпеки Журналістів України» – моніторингу, Який Національна спілка Журналістів України проводити спільно з партнерських організаціямі. Відповідно до Підсумків, за 10 місяців 2019 року зафіксовано 60 інцідентів фізичної агресії до працівніківмедіа. Серед постраждалого 60% – це чоловіки-журналісти, а 40 – жінки (торік цею Показник зріс на 50%). Регіони, в якіх фіксується найбільше проявів фізичної агресії относительно Журналістів, – Київ та Київська область (17 інцідентів фізичної агресії за 2019 рік) та Одеська область (11 інцідентів). Такі анділідерські позіції ЦІ регіони зберігають в течение 3 років.
– Кожні 5 днів відбувається Інцидент Із ЗАСТОСУВАННЯ сили до Журналістів. Ми та наші міжнародні партнери прівертаємо Рамус власти до того, что це дикі Цифри и смороду потребують належно реагування. На жаль, на днях Міжнародна федерація Журналістів віднесла Україну до стран, де журналісти в небезпеці. Відповідно, Україна увійшла до Переліку таких стран, як Філіппіні, Перу, Палестина та Сомалі. Звичайно, це не той список країни, де ми б Хотіли, щоб знаходится Україна по повазі й захисту Журналістів, – каже Сергій Томіленко.
НСЖУ вітає початок конструктивного діалогу з Міністерством внутрішніх справ України: на передодні парламентських слухання министр МВС визначили осіб високого рівнявідповідальніхза злочини про перешкоджання журналістській ДІЯЛЬНОСТІ та звітування относительно ходу Розслідування. Такими особами визначили заступника міністра МВС Антона Геращенка та голову НацполіціїІгоря Клименка.
– Ми вітаємо такий конструктив, но и НСЖУ, и наші міжнародні партнери Готові констатуваті прогрес тоді, коли ВІН буде. А прогрес – це прецедент належно захисту Журналістів, належно наказание. І головне, щоб ми могли назваті тих Журналістів, нападніків на кого Було належно покаране. Поки що ми говоримо, что актуальна дійсність – коли десятки Журналістів стають жертвами нападів, – розповідає голова НСЖУ.
Во время Дискусії директор представництва FreedomHouse в Україна Метью Шааф , Наголос, что его організація в рамках своєї ДІЯЛЬНОСТІ слідкує за сітуацією свободи слова в усьому мире, и в Україні зокрема. Аджея рівень ціх свободо – найважлівішій індикатор здорово демократії в стране.
– Наш звіт демонструє, что Вже 13 рік поспіль відбувається Падіння уровня свободи слова в усьому мире. Україна разом Із Угорщиною опінію в рейтингу стран напіввільніх. Ми спостерігаємо, что ситуация Із фізічною безпеки Журналістів дуже тривожно, что такоже фіксує низька українських компетентних ОРГАНІЗАЦІЙ, як-то НСЖУ ІМІ та інші. Статистика Розслідування нападів на Журналістів такоже НЕ задовільна, Аджея у випадка гучніх кейсів, як у випадка з вбивством Павла Шеремета, злочин и досі НЕ Розкрити. Досі немає информации относительно замовніків нападу на Вадима Комарова з Черкас та Ігоря Стаха з Чернігова. Бездіяльність правоохороних ОРГАНІВ лишь спріяє Формування атмосфери безкарності за напади на Журналістів в Україні, – Переконаний Метью Шааф.
Експертка зі стратегічніх комунікацій ГО «Інформаційна безпека» Тетяна Попова порушила питання проблем в Україні міжнародніх Журналістів та міжнародніх ЗМІ:
– Як на мене смороду діляться на 3 части. Перша – то оприлюднення особістом Даних іноземних Журналістів сайтом «Миротворець». Друга проблема віпліває сортаменту з Першої – це закид й булінг, переслідування в соцмережах або в особістій перепісці ціх Журналістів. І третя проблема – це недостатня інформація з боку ОРГАНІВ державної влади для іноземних Журналістів. Це віражається Згідно у тому, что журналісти намагають «атакуваті» даже дерло осіб держави и потім все вілівається в Такі ситуации, як відбулося между прес-секретарем Президента журналістом «Радіо Свобода». Звісно, ЦІ проблеми могут буті вірішені просто професійною комунікацією від ОРГАНІВ державної влади до Журналістів такоже сподіваюся, что после парламентських слухання ми отрімаємо належно реакцію, зокрема, відносно ганебної публікацію списку в «Миротворці», Які й досі псують імідж України в мире. «Індекс фізичної безпеки Журналістів» фіксу, на даль, випадки нападів й на іноземних Журналістів.
Ще один аспект безпеки українських Журналістів, что БУВ порушеннях во время Дискусії, – це ситуация, что складається на окупованіх теріторіях та анексованому Криму, де українські журналісти переслідуються и для них небезпечна працювати в Російській Федерации. Прикладом цього может слугуваті вирок Українському журналісту Роману Сущенко та ув’язнення й несправедливості вирок Станіславу Асєєву.
Перша заступниця голови НСЖУ Ліна Кущ Наголос, что в Україні СтрімКо растет Кількість нападів на жінок-журналісток. Відповідно до «Індексу фізичної безпеки Журналістів України» за 10 місяців 2019 року 28 журналісток зізналася фізичних атак во время Виконання своих робочих обов’язків. На мнение Ліни Кущ, цьом є два пояснення – безкарність за злочини проти Журналістів, бездіяльність полиции, на очах у якої відбуваються напади. чвідбувається Інцидент Із ЗАСТОСУВАННЯ сили до Журналістів