Міжнародна федерація журналістів звертає увагу на неприпустимий стан з нападами на працівників медіа та безкарність у таких країнах, як Перу, Філіппіни, Палестина, Сомалі та Україна. Найбільша журналістська організація світу – МФЖ – дала старт кампанії «Кінець безкарності за злочини проти журналістів».
Мета цього проекту – привернути Рамус до проблем фізичної безпеки Журналістів у всьому мире та у странах, де високий рівень безкарності.
За данімі МФЖ , за останні 10 років Було вбито 1064 Журналістів; 30 з них у 2019 году. Однако всупереч пошіреній думці Переважно більшість ціх убивств відбувається не в зонах бойовий Дій, а на вулицю мирних міст. Більше того, за данімі ЮНЕСКО, 93% жертв були регіональнімі журналістамі. Коли ви журналіст, забрати дітей зі школи может буті небезпечніше, чем вести репортаж з территории, де идет война.
На мнение Світової спільноті, Україна є небезпечний Країною для Журналістів. Найбільш небезпечна регіоном колеги визначаються Київ. Підкріплюються Такі тверджень данімі власного моніторингу, у якіх йдет про ті, что з 1995 року на территории України погибли 16 Журналістів, у тому чіслі 7 іноземних (1 італійський та 6 российских), среди якіх Вадим Комаров, Павло Шеремет, Олесь Бузина, Сергій Ніколаєв , Андрій Стенін, Анатолій клянуся, Антон Волошин, Ігор Корнелюк, Андреа Рочеллі, Андрій Миронов, В’ячеслав Веремій, Володимир Карачевцев, Ігор Олександров, Георгій Гонгадзе, Ігор Грушецькій та Володимир Іванов. А найбільш Шокуюча фактором для експертів стало, что жодних вбивство НЕ Було розслідувано в повну обсязі.
Голова Национальной спілки Журналістів України Сергій Томіленко прокоментував Цю сітуацію так: «Повна безкарність за злочини проти Журналістів провокує Нові напади. Прикладом цього є вбивство регіонального журналіста-розслідувача Вадима Комарова. ВІН ставав жертвою нападів двічі, но нападники НЕ дісталі жодних наказание. Позитивним кроком влади є призначення парламентських слухання на тему безпеки Журналістів в Україні на 6 листопада 2019 року. НСЖУ Вимагаю цього 2,5 року. Ми сподіваємося, что це зверне Рамус власти на необходимость забезпечення безпечного умів для роботи Журналістів в Україні. А необходимость регулярних публічніх звітів правоохороних ОРГАНІВ стімулюватіме Ефективне Розслідування справ, пов’язаних з нападаючи на Журналістів ».
Що стосується незалежності ЗМІ та свободи преси, то тут світова спільнота вислови свою стурбованість з приводу того, что національні українські ЗМІ здебільшого належати олігархам, что виробляти до цензурування та обмеження в темах. Занепокоєння віклікала й остання Президентський кампанія, во время якої кілька Журналістів повідомілі українського члена МФЖ – НСЖУ про ті, что смороду стали об’єктом атак, погрозивши, тиску на Розкриття своих джерел, постійного наочний, Не кажучи Вже про постійні маніпуляції з інформацією.
У МФЖ звертають Рамус на події во время Революції Гідності 2013-2014 року, анексію Россией Криму в березні 2014 року та войну на Донбасі между Україною та сепаратистами, якіх підтрімує Росія, что організувалі так звані Донецьку народну республіку та Луганську народну республіку.
Согласно з данімі, опублікованімі Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, внаслідок ціх подій в Україні погибли щонайменш 13 000 осіб, около 15 000 поранено, а почти 150 людей зникло, включаючі ПРАЦІВНИКІВ ЗМІ. Щонайменш 6 Журналістів та 2 працівники технічного медіаперсоналу погибли.
Во время Євромайдану, Тогочасні українська влада, на чолі з президентом Віктором Януковичем, жорстокости прідушувала проєвропейські вулічні протести. За данімі НСЖУ, 271 журналіста українських та міжнародніх ЗМІ Було жорсткий побито, в основном представник правоохороних ОРГАНІВ. Хоча з тих пір пройшло 5 років, більшість злочінів залішаються нерозкрітімі и безкарнімі. Справа про вбивство В’ячеслава Веремія в лютому 2014 року є тому доказ.
В’ячеслав Веремій БУВ кореспондентом української газети “Вести”, спеціалізувався на вісвітленні Гостра СОЦІАЛЬНИХ тем та проведенні журналістських розслідувань. З першого дній Євромайдану В’ячеслав регулярно віконував редакційні завдання, перебуваючих в центрі демонстрацій. Во время однієї з сутічок ВІН зізналася серйозної травми ока й попал до лікарні. После місяця лікування ВІН вернулся до роботи в редакцію. У ніч проти 19 лютого 2014 року В’ячеслав Веремій и его колега Їхали додому з роботи на таксі до лівого берега Києва. На одній з вулиць у центрі Києва ВІН помітив озброєніх найманців у камуфляжі та масках и спробував сфотографуваті їх з машини. Озброєні люди напали на машину, начали ее трощіті, вітяглі водія та пасажирів. Водію та іншому пасажиру удалось втекті, а В’ячеслав Веремій БУВ жорстокі Побитий и вбити пострілом у спину.
Присутні на місці працівники міліції залиши осторонь. Один з організаторів убийства Наразі перебуває у в’язниці. Інші учасники залишились безкарнімі. Его вдова Світлана Кирилаш розповідає про вбитого Чоловіка: «Він горів роботів, героями публікацій, шкірні Історію пропускав Глибока крізь себе. Болів за Україну, наше майбутнє, тому у січні й лютому 2014 року НЕ полішав Майдан, и даже после поранених. Уболіваючі за роботу, ВІН часто забуває про Власний БЕЗПЕКА, на жаль, так сталося и в лютому 2014 року … Ми живемо у важкий, переломний час, но пам’ять про наших рідних героїв, Які віддалі життя заради майбутнього України, має нас надіхаті й давати сили ».
Міжнародна федерація Журналістів нагадала и про вбивство регіонального журналіста Вадима Комарова. ВІН помер 20 червня 2019 року, внаслідок Побиття, что сталося у Черкасах 4 травня 2019 року. Журналіста побили невідомі чоловіки после того, як ВІН опублікував у Facebook, что працює над нібіто корупцією у спортивних школах. ВІН БУВ відомій своими розслідуваннямі та жорсткий критикою місцевіх ОРГАНІВ власти. Секретар НСЖУ, Правозахисник Валерій Макеєв, Який працював з Вадимом Комаровим над кількома проектами, заявивши: «Пішов Із життя знакових журналіст. Передчасно. Занадто передчасно. Не до писав, не до розслідував. Его Прямі репортажі та гарячі новини з Черкащини Збирай десятки тисяч переглядів небайдужих. Це стало Вже невід’ємнім складник життя багатьох черкасців (і не тільки!) – переглянутися “Новини від Комарова”, Прочитати его допісі. Чи не всім личить его гострі Коментарі, его непримирення Із корупцією та свавіллям позиція та це Було невід’ємною складового Свободи Слова, яка такоже, у Певної СЕНСІ, тепер зізналася Втрата. Вбивця та замовніків убийства Полтава и не покаране. Суспільство має отріматі меседжі надії на Ефективне Розслідування як убийства самого Вадима, так и тихий журналістських розслідувань, Які ВІН провівши ».
Чи не забуває світова спільнота и про дело Георгія Гонгадзе, яка на їх мнение є найбільш Показове зразки безкарності в Україні. Український журналіст знік у вересні 2000 року, после того, як написавши Відкритий лист до Генерального прокурора, щоб подати Скаргу на переслідування з боку Служби безпеки України. Его обезголовлення Тіло Було знайдено через два місяці, у лістопаді 2000 року. Спіраючісь на опубліковані аудіозапісі Було припущені, что до цієї справи может буті прічетній Колишній президент Леонід Кучма, а такоже Колишній голова Верховної Ради Володимир Литвин та Колишній министр внутренних дел Кравченко. На сегодня ніхто НЕ БУВ наказание.