Напередодні другої річниці від дня смерті черкаського журналіста і блогера Вадима Комарова про хід розслідування його вбивства на пресконференції розповіли керівник Черкаської обласної прокуратури Олександр Воронін і заступник начальника ГУНП Черкаської області, начальник слідчого управління ГУНП Євген Рогачов. Деталі повідомляє видання «Прочерк».
– Наша вимога розслідувати вбивство Вадима Комарова – це ще й вимога забезпечити безпеку журналістам, – сказала, виступаючи на пресконференції, голова обласної організації Національної спілки журналістів України Тетяна Калиновська. – Попри всі зусилля і звіти, ми змушені констатувати, що результату немає. Не встановлено ані замовника, ані виконавця.
Як зауважила Тетяна Калиновська, на жаль, Вадим Комаров – не єдиний вбитий журналіст на Черкащині. Так, досі не покарано вбивць журналіста Василя Сергієнка. “Прикро, що слідчі органи закидають родині Вадима Комарова, ніби вона не дає можливості розслідувати справу. Родина згорьована, шукає кошти на пам’ятник журналісту й хоче одного – щоб убивць було покарано”, – додала Тетяна Станіславівна.
За її словами, напади на журналістів на Черкащині тривають.
– Сьогодні цькуванню і приниженню піддається журналістка з Корсуня-Шевченківського Галина Добровольська, яка стала свідком захоплення адмінбудівлі. Вимагаємо припинити чинити тиск на неї, правоохоронців – зреагувати на ситуацію, – закликала Тетяна Калиновська.
Розповідаючи про хід розслідування вбивства Вадима Комарова, очільник прокуратури Черкащини Олександр Воронін зазначив, що обсяг проведених слідчих дій – дуже великий.
– Кримінальна справа складається з близько 20 томів, перебуває на контролі Офісу Генерального прокурора, моєму контролі, контролі начальника ГУНП, – наголосив пан Воронін.
За його словами, на сьогодні зібрано покази близько тисячі осіб. Оглянуто записи з десятків камер, на 17-ти зафіксовано ймовірного злочинця, складено фоторобот, проведено десятки експертиз.
– Родину Комарова ніхто не звинувачує. Ми говоримо лише, що в нас виникла проблема. Коли Вадим ще був живий, перебував у комі, ми хотіли отримати засоби, на яких він працював. На жаль, всі вони були пусті, всю інформацію було знищено. Родина повідомила, що там могли міститися побутові родинні записи, оприлюднення яких сім’я не хоче, – сказав прокурор.
Як зазначив начальник слідчого управління ГУНП Євген Рогачов, у ході слідства не підтвердилися версії вчинення злочину на ґрунті несподівано виниклих неприязних стосунків, з метою пограбування. Розслідується версія помсти за професійну діяльність. Вдалося відновити частину файлів на старому ноутбуці журналіста, інших засобах, оглянуто телефон убитого. Відпрацьовано версії, пов’язані з розслідуванням Вадимом Комаровим корупції у міськраді, в черкаській колонії. Вони наразі не підтвердилися.
– Комаров анонсував знайомим, що готується опублікувати дуже цікавий матеріал. Проте, що це за матеріал, наразі не встановлено, – повідомляє Євген Рогачов.
За його словами, слідство встановило яким був предмет, котрим Вадима Едуардовича вдарили по голові. Це – металевий предмет із гранями, а не труба чи молоток, як дехто писав у ЗМІ та соціальних мережах.
Євген Рогачов закликав усіх, хто має якусь інформацію про вбивство журналіста, повідомити поліції.
– Слідство триває, негласні слідчі дії тривають, деякі факти перевіряються заново. Ми не зупинилися, – наголосив очільник слідчого управління.
Нагадаємо, 10 червня з ініціативи Генерального прокурора Ірини Венедіктової було заслухано звіт щодо стану розслідування убивства журналіста Вадима Комарова. Генпрокурор наголосила на необхідності інформування громадськості щодо ходу подібних резонансних справ, сказавши, що «немає сенсу нічого замовчувати». Ініціативою оперативно провести звіт щодо стану розслідування убивства журналіста Вадима Комарова Ірина Венедіктова відреагувала на коментарі голови НСЖУ Сергія Томіленка під час ток-шоу “Право на владу” (студія 1+1).