Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко виступив на зустрічі заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка з головами всіх обласних управлінь Національної поліції, яка відбулася в Києві. Голова НСЖУ передав заступнику міністра перелік із 75 нападів на журналістів, зафіксованих у 2019 році.
«Торік напередодні парламентських слухань із питань безпеки журналістів ми домовилися з керівництвом міністерства про регулярні публічні звіти розслідування резонансних злочинів проти журналістів. Наш діалог із Міністерством внутрішніх справ будується на довірі, а довіра – це захист ЗМІ і журналістів. Ми не вимагаємо захисту колег за рахунок інших громадян, але наполягаємо на ретельному й об’єктивному розслідуванні всіх фізичних атак», – наголосив Сергій Томіленко.
Голова Національної поліції Ігор Клименко відзначив, що після парламентських слухань поліція посилила увагу до безпеки журналістів. «Журналісти – це люди, які на передовій. Тому будь-які злочинні дії проти них ми насамперед пов’язуємо з професійною діяльністю. На березень будемо готові говорити про розслідування цих справ».
Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко закликав очільників обласних управлінь поліції звернути увагу на злочини проти журналістів і блогерів: «Негайно брати під свій контроль, зв’язуватися напряму з потерпілим. Вважати цей злочин особливо важливим. Крім того, ми повинні не лише рапортувати про злочини, які розкрили, але й відстежувати їх аж до рішення суду».
В рамках партнерських стосунків НСЖУ та Національної поліції перша секретар спілки Ліна Кущ провела тренінг для прес-секретарів усіх обласних управлінь Національної поліції. Учасники тренінгу дізналися про шляхи ефективної комунікації з журналістами та про інструменти соціальних мереж. Крім того, Ліна Кущ представила аналіз вживання «мови ворожнечі» в матеріалах, які висвітлюють життя окремих соціальних груп, та дала кілька порад, як уникати таких дискримінаційних висловлювань у роботі прес-служби.
«Учасники тренінгу ставили багато запитань про роботу в соціальних мережах. І це зрозуміло, адже таким шляхом інформація поширюється миттєво, а поліція може швидко отримати зворотній зв’язок. Проте в коментарях часто трапляється «мова ворожнечі» чи навіть погрози. Тому ми на тренінгу обговорювали, як зробити сторінку обласного управління поліції безпечним майданчиком для спілкування. Моя порада: в інформації про сторінку прописати правила і попередити, що в разі їх порушень коментарі видалятимуться. А от обґрунтовані критичні зауваження і скарги, навпаки стимулюють поліпшувати роботу», – сказала Ліна Кущ.