Через одинадцять років після «Різанини в Магінданао», найсмертоноснішої атаки у світі на журналістів, на Філіппінах продовжується безкарність злочинів проти журналістів. Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) приєднується до своєї філії Національної спілки журналістів Філіппін (NUJP), так закликає посилити зусилля спрямовані на припинення практики тотальної безкарності в країні. Відповідне повідомлення опубліковане на офіційному сайті МФЖ.
23 листопада 2009 року в Магінданао, що на південному острові Мінданао було розстріляно та вбито 58 людей – у тому числі 32 журналістів. Цей інцидент став наймасовішим убивством журналістів в світовій історії, а боротьба сімей жертв за справедливість досі триває. На жаль, розповсюдження коронавірусу на Філіппінах завадило у цьому році зібратися на місці трагедії, щоб вшанувати пам’ять загиблих.
20 грудня 2019 року регіональний суд міста Кесон-Сіті засудив 28 головних підозрюваних (у тому числі вісім членів клану Ампатуан) та ще 15 причетних до жорстких вбивств. Проте не всі підозрювані були притягнуті до відповідальності, а обвинувальні вироки були винесені лише за 57 вбивств – суд не виніс рішення по справі журналіста Рейнальдо “Бебота” Момая, тіло якого так і не було знайдено.
25 вересня 2020 року МФЖ та її філії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні опублікували спільну заяву, у якій підтримали рішення ЮНЕСКО зберегти кваліфікацію судової справи про різанину в Магінданао як “невирішену”.
Глобальна кампанія IFJ проти безкарності 2020 року триває і вимоги припинення безкарності за злочини проти журналістів продовжуються.
Занепокоєння викликає те, що навіть під час кампанії гинули колеги. 14 листопада 2020 року на Філіппінах на острові Масбате журналіста-фрілансера Ронні Вілламора застрелили солдати, а 10 листопада тележурналіста та оглядача Вірджиліо Маганеса вбили бойовики. У 2020 році в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні було вбито шість журналістів, включаючи двох журналістів, які загинули в Індії та Афганістані.
У Національній спілці журналістів Філіппін заявили: «Залишається цілком очевидним, що ще далеко до завершення справи про різанину. Вироки та компенсації сім’ям жертв оскаржуються. А 76 підозрюваних все ще перебувають на волі. Саме тому ми приєднуємося до сімей жертв та наголошуємо: WE STILL #FIGHTFOR58 (Ми все ще боримося за 58)».
У Міжнародній Федерації Журналістів зазначили: «Нам важко завершувати нашу кампанію розуміючи, що тільки за цей місяць загинуло ще шість журналістів. Це моторошне нагадування про важливість нашої місії – припинити напади на журналістів. МФЖ приєднується до сімей жертв різанини в Магінданао і вимагає справедливості, вимагає притягнути до відповідальності всіх винних».