64-річного журналіста-розслідувача Пітера де Вріса смертельно поранили 6 липня в центрі Амстердама. Найвідоміший у Нідерландах кримінальний журналіст Пітер Р. де Вріс, який розслідував діяльність злочинних угруповань і наркокартелів, помер у лікарні, не приходячи до тями. Минулого тижня його було важко поранено в Амстердамі, коли він прямував до автостоянки після ефіру на телеканалі RTL. Про це в четвер, 15 липня, повідомляє RTL Nieuws.
“Пітер боровся до кінця, але програв битву”, – цитує видання заяву сім’ї загиблого журналіста, яка перебувала з ним у лікарні.
64-річний журналіст і телеведучий прославився своїм репортажем про викрадення голови голландського пивного концерну, мільйонера Фредді Хейнекена в 1983 році, коли він самотужки вирахував одного з викрадачів, який переховувався в Парагваї.
Пітер де Вріс був відомий своєю відданістю нерозкритим злочинам та підтримкою сімей жертв злочинів. Загалом він розслідував понад 500 справ про вбивства та зіграв ключову роль у вирішенні кількох “забутих” справ.
Замах на його вбивство викликав широкий резонанс. Голландський прем’єр-міністр Марк Рутте заявив, що зробить все, щоб за цей злочин було справедливе покарання. Голова Європейської Ради Шарль Мішель назвав напад на Пітера де Вріса “злочином проти журналістики і зазіханням на наші цінності демократії і верховенства закону”.
Двох підозрюваних у цьому вбивстві поліція затримала недалеко від Гааги. Серед них – 35-річний громадянин Польщі, який був водієм, та 21-річний мешканець Роттердама, який звинувачується власне у вбивстві.
Вріс раніше перебував під захистом поліції після отримання погроз через його участь в кримінальних справах в якості журналіста-розслідувача і в суді.
Король Віллем-Олександр і королева Максима заявили, що вони «глибоко вражені» і що «журналісти не повинні піддаватися погрозам і бути вільними для виконання своєї важливої роботи».
Тим часом, організація «Репортери без кордонів» оприлюднила новий перелік «ворогів свободи преси». У список увійшли Путін, Лукашенко і вперше – прем’єр однієї з країн ЄС.
Європейська федерація журналістів засудила убивство як ще один трагічний замах на свободу слова в Європі.