За повідомленнями світових ЗМІ, щонайменше четверо журналістів отримали поранення внаслідок обстрілу в місті Мартуні/Ходжавенд, у районі Нагірного Карабаху. Мова йде про двох кореспондентів французької газети «Le Monde» та двох вірменських журналістів – кореспондента телеканалу «24News» та оператора телеканалу «Вірменія».
У своєму твіттері МЗС Вірменії заявили, що Азербайджан відповідальний за цей обстріл. В свою чергу, міністерство закордонних справ Азербайджану звинуватило уряд Вірменії у сприянні поїздкам журналістів у цей район, зазначивши, що це наражає їх на небезпеку. У заяві заперечується, що азербайджанські військові цілилися саме на представників преси.
Європейська Федерація Журналістів та її філії у Вірменії (Спілка вірменських журналістів) та Азербайджані (Азербайджанська профспілка журналістів) закликають владу обох країн убезпечити журналістів та запобігти будь-яким актам насильства щодо представників засобів масової інформації. ЄФЖ також нагадує, що всі держави-члени Ради Європи повинні гарантувати свободу пересування та доступ до інформації представникам засобів масової інформації, які висвітлюють конфлікти. Про це повідомляється на офіційному сайті ЄФЖ.
«Європейська Федерація Журналістів» закликає всіх представників засобів масової інформації Вірменії та Азербайджану не брати участь в триваючій інформаційній війні в ході цього конфлікту», – сказав Генеральний секретар Європейської Федерації Журналістів Рікардо Гутьєррес. «Журналістам слід уникати маніпуляцій та офіційної пропаганди. Важливо ретельно перевіряти інформацію, навіть якщо вона надходить з офіційних джерел. Журналісти ніколи не повинні ставати солдатами в інформаційній війні».
Американський Комітет захисту журналістів (CPJ) 1 жовтня заявив, що уряди Вірменії та Азербайджану повинні забезпечити умови роботи для журналістів, які висвітлюють конфлікт.
«Вірменія та Азербайджан повинні негайно припинити будь-які військові дії, що загрожують життю журналістів, і забезпечити, щоб представники преси, які висвітлюють конфлікт у Нагірному Карабаху, не були в зоні ураження», – заявила Гульноза Сед, координаторка програми CPJ по Європі та Центральній Азії. «Уряди обох сторін повинні провести ретельні розслідування щодо фактів поранення журналістів і притягнути винних до відповідальності».